БTA Начало Новини Програма Участници Традицията Фотогалерия
Накъде в реалното, виртуалното и информационното пространство.
Туризмът, високите технологии и медиите – българските аргументи срещу кризата

БЪЛГАРСКИ МЕДИИ ОТ ЧУЖБИНА

  1. Александър Андреев, Радио Deutsche Welle, Германия
  2. Ели Мандажиева, списание „Роден глас”, Чехия
  3. Евгени Веселинов, вестник „Обзор”, САЩ
  4. Петър Стаматов, електронно издание EuroChicago, САЩ
  5. Деница Букорещлиева, вестник „БГ Бен”, Великобритания
  6. Максим Димитров, информационен портал Българите в Украйна
  7. Светлозар Момчилов, вестник „България сега”, САЩ
  8. Кина Бъговска, вестник „България 21 век” / вестник „Старт”, САЩ
  9. Максим Божилов, вестник и радио „Български хоризонти”, Канада
  10. Мария Захариева, списание „Българи”, Чехия
  11. Мария Попова, списание „Украйна: българско обозрение”, Украйна
  12. Андреа Генат, списание „Български вести”, Унгария
  13. Светла Кьосева, списание „Хемус”, Унгария
  14. Диляна Байрактарова, вестник „Български глас”, Гърция
  15. Бойка Атанасова, вестник „Български новини”, Гърция
  16. Иван Петрински, вестник „Български новини”, Гърция
  17. Йосиф Давидов, вестник „Нова дума”, Испания
  18.  Ана Апостолова, вестник „Нова дума”, Испания
  19. Борислав Николов, вестник „Форум”, Канада
  20. Миглена Семерджиева, вестник „Атински вести”, Гърция
  21. Диляна Иванова, вестник „Атински вести”, Гърция
  22. Димитър Ганчев, радио Ватикана, Италия
  23. Небойша Иванов, вестник „Братство”, Ниш, Сърбия
  24. Людмила Радева, вестник „Извор”, Украйна
  25. Дафни Кърчева - Оррис, вестник „Български хоризонт”, САЩ
  26. Дорис Александрова, информационен сайт Emigrant-BG, Холандия
  27. Дора Костова, списание „Роден край”, Украйна
  28. Даниел Беловарски, информационен портал bulgarien.nu, Швеция
  29. Виктор Марков, продуцент, SBS радио, българска програма, Австралия
  30. Евилина Швидченко, ТВ предаване „На Буджакска вълна”, Молдова
  31. Нико Стоянов, вестник „Родно слово”, Молдова
  32. Щефан Велчов, вестник и списание „Литературна мисъл”, Румъния
  33. Флорика Попеску, радио „Семнал”, седмично предаване на български език, Румъния
  34. Мария Спасова, електронно издание GR Reporter, Гърция
  35. Иван Петков, електронно издание GR Reporter, Гърция
  36. Паула Бернард, списание bgStyl, Испания

 

МЕДИИ ОТ БЪЛГАРИЯ

  1. Радосвет Радев, Директор, Дарик радио
  2. Уляна Пръмова, Генерален директор, БНТ
  3. Валерий Тодоров, Генерален директор, БНР
  4. Венелина Гочева, Главен редактор, вестник „24 часа”
  5. Славка Бозукова, Главен редактор, вестник „Стандарт”
  6. Бистра Георгиева, Главен редактор, вестник „Банкер”
  7. Людмил Кърджилов, Дарик нюз
  8. Владимир Петков, Икономедиа
  9. Димитър Дженев, вестник „Пари”
  10. Соня Спасова, вестник „Труд”
  11. Виктор Иванов, вестник „24 часа”
  12. Андриана Михайлова, вестник „Класа”
  13. Димитър Цонев, БНТ
  14. Галя Крайчовска, БНТ
  15. Милан Кузов, БНТ
  16. Николай Петков, БНТ
  17. Красимир Дамянов, БНТ
  18. Станислава Пирчева, БНР, Програма „Хоризонт”
  19. Пепа Витанов, списание „Мениджър”
  20. Силвия Иванова, БНР Радио „България”
  21. Елена Каркаланова, БНР Радио „България”
  22. Антон Хекимян, телевизия bTV
  23. Аделина Николова, вестник „Новинар”
  24. Райна Манджукова, предаване „Облаче ле бяло”, ТВ СКАТ, портал Българи

 

ОФИЦИАЛНИ ГОСТИ И МОДЕРАТОРИ НА ТЕМАТИЧНИ ПАНЕЛИ

  1. Георги Първанов, Президент на Република България
  2. Меглена Кунева, Европейски комисар по въпросите на потребителите
  3. Петър Димитров, Министър на икономиката и енергетиката на Република България
  4. Гергана Паси, Министър по европейските въпроси
  5. Асен Гагаузов, Министър на регионалното развитие и благоустройството на Република България
  6. Петър Мутафчиев, Министър на транспорта на Република България
  7. Атанас Костадинов, Заместник-министър на околната среда и водите на Република България
  8. Иво Атанасов, Председател на Парламентарната комисия по гражданско общество и медии
  9. Соломон Паси, Председател на Парламентарната комисия по външна политика
  10. Петко Бочаров
  11. Антон Дончев
  12. Йорданка Фандъкова, Заместник-кмет на София
  13. Кирил Йорданов, Кмет на Врана
  14. Димитър Николов, Кмет на Бургас
  15. Емил Цанков, Кмет на Белоградчик
  16. Анелия Крушкова, Председател, Държавна агенция по туризъм
  17. Димитър Станчев, Заместник-председател, Държавна агенция по информационни технологии и съобщения
  18. Стефан Шарлопов, Председател, Български съюз по балнеология и СПА туризъм
  19. Петя Славова, Председател СБТИ
  20. Райна Дормишкова, Началник отдел „Връзки с обществеността”, МРРБ
  21. Митко Събев, собственик ПЕТРОЛ ХОЛДИНГ АД
  22. Румен Драганов, Председател на ИЕАБСТ, Председател на Съвета на директорите, Грандхотел Поморие
  23. Бисерка Хънкова, Изпълнителен директор, Грандхотел Поморие АД
  24. Красимир Балъков, Старши треньор на ПСФК Черноморец Бургас АД
  25. Лаура Чуканов, Miss USA Utah
  26. Поли Карастоянова, Изпълнителен директор, Национален борд по туризъм
  27. Георги Велчев, член на УС, НБТ
  28. Мартин Захариев, издател
  29. Антони Георгиев, издател
  30. Георги Лозанов, медиен експерт
  31. Галя Георгиева, Връзки с обществеността, Столична община
  32. Никола Манчев, Началник отдел „Управление на радиосъобщенията”, ДАИТС
  33. Емилия Филчева, Началник отдел „Връзки с обществеността”, ДАИТС
  34. Кай Урбанек, Директор Бизнес развитие, ORS
  35. Ивайло Георгиев, Изпълнителен директор, Hochegger Bulgaria
  36. Пламен Русев, Изпълнителен директор, „Дизайн БГ”
  37. Максим Майер, списание „Мениджър”
  38. Цветелина Петрова, списание „Мениджър”
  39. Даниела Тодорова, списание „Мениджър”
  40. Агне Бражунайте, Българска Търговска Асоциация на Производителите и Организаторите в Игралната Индустрия
  41.  Доц. д-р Величко Адамов, Ректор, СА „Д.А. Ценов” Свищов
  42. Динко Драганов, Агенция на българите в чужбина

 

ОТРАЗЯВАЩИ МЕДИИ

  1. Игор Ленкин, информационна агенция ИТАР-ТАСС
  2. Красимир Калудов, „Дарик” радио, Бургас
  3. Росица Амелева, „Дарик” радио, Бургас
  4. Наталия Господинова, „Дарик” радио, Варна
  5. Галя Станева, „Дарик” радио, Варна
  6. Добромир Радушев, вестник „Стандарт”
  7. Кръстина Маринова, вестник „Стандарт”
  8. Диан Божидаров, вестник „Сега” Варна
  9. Божидар Божков, вестник „Сега”, Бургас
  10. Илка Катрева, вестник „Монитор” и вестник „Телеграф” Варна
  11. Розалина Димитрова, вестник „Труд”
  12. Спас Спасов, вестник „Дневник”
  13. Даринка Илиева, вестник „24 часа”
  14. Диана Желева, вестник „24 часа”
  15. Силвия Шатърова, вестник „Черноморски фар”
  16. Мария Кехайова, вестник „Морски труд”
  17. Лина Главинова, вестник „Морски труд”
  18. Наталия Велева, Черга БГ
  19. Антоанета Желязкова, БИК
  20. Емилия Раданова, списание HoReMag
  21. Екатерина Геловска, списание HoReMag
  22. Екатерина Капрова, радио „Варна”
  23. Бранимир Петров, агенция „Бургаснюз”
  24. Искра Урумова, bTV
  25. Тодор Георгиев, bTV
  26. Пламена Николова, Пресцентър „Варна”
  27. Моника Минчева, Пресцентър „Варна”
  28. Юлиан Неделчев, Пресцентър „Варна”
  29. Цветомир Николов, Пресцентър „Варна”
  30. Михаил Врабчев, Пресцентър „Варна”
  31. Нора Бочева, TV Варна
  32. Силвия Благоева, TV Варна
  33. Елица Виденова, TV Черно море
  34. Ася Делчева, информационна агенция Днес+
  35. Даниела Стойнова, Българско национално радио
  36. Десислава Стоянова, радио „Фокус”, агенция „Фокус”
  37. Виктория Иванова, радио „Фокус”, агенция „Фокус”
  38. Веселина Савова, интернет сайт vlastta.com
  39. Радослава Христова, БНТ РТВЦ Варна
  40. Деян Овчаров, БНТ РТВЦ Варна
  41. Красимир Костов, БНТ РТВЦ Варна
  42. Мариета Ханджиева, ТВ МИКС
  43. Стойчо Иванов, ТВ МИКС
  44. Начо Халачев, журналист
  45. Петър Гавраилов, Икономедиа, foton.bg
  46. Татяна Тодорова, вестник „Корени български”

 

ЕКИП НА БТА

  1. Максим Минчев, Генерален директор
  2. Юри Лазаров, Заместник Генерален директор
  3. Евелина Андреева, Главен секретар
  4. Златна Костова, Директор Международна дейност
  5. Валентина Йовова, Директор Реклама
  6. Леда Аврамова, Връзки с обществеността
  7. Денелина Чапанова, Реклама
  8. Борис Хамалски, Главен редактор Вътрешна информация
  9. Владимир Тодоров, Директор Информационни технологии
  10. Данчо Антонов, Главен счетоводител
  11. Дико Проданов, Директор Правен отдел
  12. Генка Иванова
  13. Бистра Бошнакова
  14. Ирина Омарова
  15. Галина Тенева
  16. Мила Едрева
  17. Данаил Войнов
  18. Тодор Ставрев
  19. Георги Генчев
  20. Красимир Кръстев

 

Архив Световни срещи БТА: I-ва, II-ра, III-та, IV-та
2009, БТА